Exit-reguleringer i aksjonæravtaler

Timer

1 juridisk time

Fagområde

Publisert: 7. nov. 2022

Kursavgift

Medlemmer: 950 NOK ekskl. mva.

Andre: 1 600 NOK ekskl. mva.

Pris for abonnenter 0 NOK

FORDYPNINGSKURS

Hva lærer du?

Regulering av partenes rett og plikt til å selge aksjer er et sentralt punkt i de fleste aksjonæravtaler. Foredraget gir en oversikt over relevante exit-reguleringer, og forhold man bør være bevisst på når man utformer slike bestemmelser i aksjonæravtaler.

Dette er et av temaene på det årlige selskapsretts- og transaksjonskonferansen 2022.

Opptaket er tilgjengelig fra publisertdato som er 7. november 2022.

Hvem passer kurset for?

Jurister og advokater som jobber med selskap- og transaksjonsrett

Leksjoner

Exit-reguleringer i aksjonæravtaler Advokat Harald Hellebust,
Advokatfirmaet Wiersholm AS

Partner Sverre Sandvik,
Advokatfirmaet Wiersholm AS, Oslo

Praktisk informasjon

Du kan ta kurset på PC/Mac, nettbrett eller mobil. Du kan se kurset flere ganger, og selv bestemme hvor stor del du ønsker å se av gangen.
Opptaket er tilgjengelig fra publisertdato.

Publisert: 7. nov. 2022

Kontaktpersoner

Selskapsrett

Hver høst arrangerer vi Den årlige selskapsretts- og transaksjonskonferansen. Vi har også grunnkurs og påbygningskurs innen rettsområdet – herunder kurs om grunnleggende selskapsrett, praktisk styrearbeid og selskapsformer. Kursene er lagt opp med en praktisk vinkling hvor aktuelle temaer innen selskapsrettslige spørsmål belyses og diskuteres. Temaene er spesielt interessant for advokater, jurister og dommere, i tillegg til styremedlemmer, daglig ledere, juridiske rådgivere, økonomiansvarlige og andre som arbeider med selskapsrettslige spørsmål.

Mer informasjon om fagutvalget